FAQ - Często zadawane pytania

Przede wszystkim należy określić budżet i zadać sobie pytanie czy jest to chwilowa zachcianka czy instrument ma nam służyć trochę dłużej. Druga rada to jeśli to możliwe przetestować cajon u sprzedawcy lub w sklepie. Po trzecie sprawdzić czy instrument ma możliwość regulacji strun lub sprężyn. Nie bez znaczenia przy dłuższym graniu będą takżę to czy instrument nie posiada ostrych krawędzi czy też mało wygodnych do siedzenia ostrych rantów przy siedzisku.

Tak powstają nasze grafiki...

Gepostet von AW Cajon am Freitag, 11. September 2020

Tak, można zamówić cajon z własną grafiką, grawerem, dedykacją. Szczegóły grafiki są uzgadniane po wybraniu modelu cajona. Grawer w przypadku mniejszych instrumentów można również nanieść na gotowych dostępnych od ręki instrumentach.

Wykonanie cajona trwa zwykle od 7 do 14 dni. Zależy to od jego skomplikowania oraz ilości zamówień realizowanych w danym czasie.

Można je zakupić bezpośrednio u nas poprzez formularz kontaktowy lub email. Są też w ofercie dobrych sklepów muzycznych, do których linki znajdują się w zakładce Partnerzy. 

 Możemy też wystawić nasz cajon na allegro czy innym serwisie aukcyjnym.

Tak posiadamy magazyn produktów. Jednak nie wszystkie produkty dostępne są od ręki. Najpopularniejsze modele jak np. cajon dwustronny czy basowy Booster zawsze posiadamy w zapasie.

Cajon można odebrać osobiście po uzgodnieniu telefonicznym. Możemy go również wysłać kurierem po uzgodnieniu kosztów wysyłki oraz sposobu płatności.

Tutaj możemy tylko odpowiedzieć, że 1 na 10 cajonów to jednak wybór cajona sprężynowego. Ale oczywiście sekret tkwi w stosowanych przez nas rodzajach sprężyn i strun. Niektóre modele, mimo zastosowania sprężyn, mają dźwięk zupełnie zaskakujący nawet dla osób, które nie na jednym cajonie już grały. To oczywiście też kwestia rodzaju granej muzyki oraz gustu muzycznego.

Instrumenty wymagają takiego samego traktowania jak gitara, skrzypce czy np. djembe. Mogą się pobrudzić, poobijać, zakurzyć itd. Na pewno nie mogą być zalane wodą. Ich konserwacja jest prosta ale zwykle nie jest konieczna nawet przez 5-6 lat użytkowania.

Jeżeli chodzi o korpusy stosujemy zwykle brzozę. Ale nie stronimy też w przypadku niektórych instrumentów od rodzimych gatunków takich jak buk, dąb czy klon. W przypadku logdrum(bębnów szczelinowych) używamy egzotycznego drewna „padouk”.

Za cajon dla początkujących zapłacisz u nas około 500 PLN. Cajon dla dziecka kosztuje 400 PLN. Dwustronny cajon to koszt około 700 PLN, natomiast cajon Booster czy SPHR to 900 PLN. Dodatkowo przy zakupie cajon otrzymasz specjalne ceny na akcesoria oraz przeszkadzajki. 

Jesteśmy legalnie działającą firmą. Każdy zakup jest potwierdzany paragonem lub fakturą zakupu.