Cajón (czytaj kahon, z hiszp. cajón – „skrzynia”) – skrzynka perkusyjna, drewniany instrument perkusyjny pochodzący z Afryki, wymyślony przez afrykańskich niewolników na kontynencie amerykańskim, w Peru. Stamtąd za sprawą Paco de Lucia w 1977 roku trafił do Europy, gdzie zaczęli go używać muzycy flamenco. W środku cajon zainstalowane są zwykłe sprężyny werblowe lub struny gitarowe stykające się z przednią ścianą zwaną tapa. Struny pomagają wydać znany dźwięk „snare”. Instrument ma zwykle kształt prostopadłościanu i gra się na nim siedząc okrakiem na jego górnej części i uderzając dłońmi w przednią ścianę.

O Nas

Naszą przygodę z wytwarzaniem instrumentów rozpoczęliśmy w 2013 roku. 

Od tego czasu będąc w bliskiej kooperacji z muzykami reprezentującymi różne style muzyczne, nie tylko udoskonaliliśmy nasze instrumenty ale też wypracowaliśmy wiele modeli, które z sukcesem wzbogaciły szeroką już ofertę rynkową wyróżniając się, nie tylko solidnym wykonaniem, ale również wyszukanym brzmieniem. 

Wyróżnia nas indywidualne podejście do klienta.  Oprócz standardowych modeli katalogowych, sporo naszych realizacji to spersonalizowane produkty wg indywidualnych zamówień.